Učenje na daljinu

Obaveštavamo vas da je Vlada Republike Srbije odlučila da se, zbog trenutne epidemiološke situacije u zemlji, privremeno obustavi neposredni obrazovno- vaspitni rad u osnovnim i srednjim školama na teritoriji Republike Srbije. U cilju ostvarivanja prava učenika na obrazovanje, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja pripremilo je operativni plan za nastavak rada škola u otežanim uslovima, kroz ostvarivanje obrazovno-vaspitnog rada učenjem na daljinu, s obzirom na to da privremeno obustavljanje neposredne nastave u školama ne znači i obustavžanje obrazovno-vaspitnog rada sa učenicima.

Učenje na daljunu

Od ponedeljka 23. marta 2020. na platformi RTS Planeta (www.rtsplaneta.rs) biće emitovani nastavni sadržaji za učenike stručnih škola i učenici su u obavezi da gledaju te sadržaje.

Raspored časova na platformi RTS planeta biće objavljivan na portalu Ministartsva prosvete www.rasporednastave.gov.rs