Srednja medicinska škola Kragujevac

O školi

Privatna srednja medicinska škola u Kragujevcu nudi mogućnost sticanja diplome za izuzetno perspektivna zanimanja u oblasti medicine.
Isturena odeljenja, Privatna srednja medicinska škola Kragujevac ima i u Beogradu, Novom Pazaru i u Užicu.

Profili

Farmaceutski tehničar srednja škola

Farmaceutski tehničar

Ukoliko želite da se školujete za zanimanje, koje važi za izuzetno profitabilno, na raspolaganju vam je obrazovni profil farmaceutski tehničar.
Nastava traje četiri godine, te obuhvata i praktični deo. kao farmaceutski tehičar, lako se možete zaposliti u bilo kojoj apotekarskoj ustanovi kako u gradu Kragujevcu, Batočini, Rači, Topoli, tako i bilo gde u Srbiji ili inostranstvu.
Više
Medicinska sestra tehničar Beograd

Medicinska sestra – tehničar

Jedno od najboljih i, na tržištu rada vrlo traženih zanimanja današnjice u oblasti medicine jeste i medicinska sestra - tehničar.
Nastava se obavlja u Kragujevcu. Praksa je u saradnji sa Kliničkim Centrom Kragujevac.
Više

Profesori u našoj školi

Sa ciljem da svim učenicima obezbedimo maksimalno kvalitetnu edukaciju, sa puno pažnje smo odabrali profesore koji predstavljaju Privatnu srednju medicinsku školu i u Kragujevcu i u Beogradu i u Novom Pazaru i u Užicu.

Gordana S.

Nastavnik zdravstvene nege.

Gordana S.
Nastavnik zdravstvene nege
Milanka B.

Zdravstvena nega

32 godine radi u prosveti kao nastavnik stručnih predmeta.

Milanka B.
Diplomirani specijalni pedagog
Jasmina N.

Zdravstvena nega

Nastavnik je Zdravstvene nege i Prve pomoći.

Jasmina N.
Nastavnik zdravstvene nege
Tatjana M.

Zdravstvena nega

Radno iskustvo - Klinički centar, Kragujevac - klinika za plućne bolesti i hirurška klinika. Pozicija: viša medicinska sestra-tehničar.

Tatjana M.
Strukovna medicinska sestra
Dr. Marko Ć.

Medicinska grupa predmeta

Diplomirao na medicinskim fakultetu u Kragujevcu i stekao zvanje doktora medicine.

Dr. Marko Ć.
Doktor medicine

Obavljanje prakse

Budući da je praktičan rad izuzetno važan, to Privatna srednja medicinska škola u Kragujevcu, naročito vodi računa o tome da sa puno pažnje odabere partnere, odnosno institucije u okviru kojih će učenici imati priliku da pohađaju praktičan deo nastave za konkretne obrazovne profile. U Kragujevcu, saradnju imamo sa Kliničkim Centrom, jednom od 4 institucija u Srbiji koja pruža usluge tercijalnog nivoa zdravstvene zaštite.

Prohodnost na fakultetima

Ako želite da imate mnogo veću mogućnost za pronalaženje boljeg zaposlenje u struci, trebalo bi da znate da je školovanje za zanimanje medicinska sestra - tehničar i farmaceutski tehničar izuzetno perspektivno.

S obzirom na to da Privatna srednja medicinska škola u Kragujevcu, nastavu organizuje prema smernicama nadležnog Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, to se slobodno može reći da je diploma koju učenici steknu po završetku pohađanja nastave u potpuno istom rangu kao i za bilo koju drugu školu, koja je od strane nadležnog ministarstva sertifikovana. Bilo da se učenik nakon školovanja u našoj školi odluči za Fakultet medicinskih nauka u Kragujevcu, ili neku drugu visokoškolsku ustanovu u Šumadijskom okrugu ili bilo gde u Srbiji, biće spreman za dalje školovanje i usavršavanje.

Mogućnost zaposlenja

Dobro je poznato da su zanimanja u oblasti medicine među najperspektivnijima, prosto zato što mogućnost zaposlenja postoji kako na teritoriji Republike Srbije, tako isto i u celom svetu.
Samim tim što je nastava za obrazovni profil medicinska sestra - tehničar, ali i za zanimanje farmaceutski tehničar tako koncipirana da učenici osim teoretskog dela, imaju obavezu i pohađanja prakse, to će se oni praktično već tokom školovanja osposobiti za obavljanje konkretnog zanimanja.

• Apotekarska ustanova Aranđelovac
  • Apotekarska ustanova Kragujevac (za grad Kragujevac i opštine Batočina, Lapovo, Rača, Topola i Knić)
  • Dom zdravlja Batočina
  • Dom zdravlja Knić