Medicinska sestra – vaspitač

Cena: € Pozovite!

Upis: 2023./2024.

Sanitas Klinik - Idealna praksa

Jedno od zanimanja koja je na tržištu rada sve traženije i za kojim među svršenim osnovcima posebno vlada interesovanje jeste i medicinska sestra - vaspitač. Izuzev brige o zdravlju mališana, svako ko stekne diplomu za ovo zanimanje, imaće priliku da vodi brigu i o vaspitanju dece.

U pitanju je obrazovni profil četvrtog stepena, koji kandidatima pruža mogućnost i nastavka školovanja u okviru izabrane više škole, odnosno fakulteta, dok sa druge strane, svako ko stekne diplomu za zanimanje medicinska sestra - vaspitač, IV stepen, ima mogućnost i da odmah nakon toga potraži zaposlenje u struci.

Dodatna prednost koju nudi Srednja medicinska škola i IT gimnazija jeste što u toku praktičnog dela nastave, učenici imaju priliku da od najboljih stiču znanja, što će im i te kako biti od koristi i u budućem radu. Zahvaljujući uspešnoj saradnji sa proverenim vaspitnim ustanovama u našoj zemlji, praktičan deo nastave će omogućiti učenicima da se još bolje usavrše za obavljanje ovog, izuzetno plemenitog zanimanja.

Rešenjem broj 022 - 05 - 00047 / 2017 - 03 od 25. januara 2022. godine, a koje je donelo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog Republike Srbije i to na osnovu člana 136 stav 1 Zakona o opštem upravnom postupku, objavljenom u „ Službenom glasniku Republike Srbije “ broj 18 / 16 i na osnovu člana broj 94 Zakona o osonovama sistema obrazovanja i vaspitanja ( „ Službenom glasniku RS “ broj 88 / 17, 27 / 18 - dr. zakon, 10 / 19, 6 / 20 i 129 / 21 ) utvrđeno je da je Srednja medicinska i IT gimnazija u Kragujevcu ispunila sve uslove koje propisuju navedeni zakoni, a kako u pogledu stručnog kadra i opremljenosti prostora, tako isto i sredstava za rad, te je zahvaljujući tome i stekla pravo da organizuje nastavu za obrazovni profil četvrtog stepena medicinska sestra - vaspitač.

Uz to, Srednja medicinska škola i IT gimnazija Beograd takođe organizuje nastavu za ovaj obrzaovni profil, budući da je u rešenju broj 022 - 05 - 00047 / 2017 - 03, a koje je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije donelo na dan 19. oktobra 2022. godine utvrđeno da ispunjava sve uslove, koje navode konkretni zakoni, te je samim tim i ovlašćena da organizuje nastavu za obrazovni profil medicinska sestra - vaspitač, IV stepen.

Teorijski deo nastave se organizuje u prostorijama škole u Kragujevcu, na adresi Kralja Aleksandra I Karađorđevića broj 23, dok se Srednja medicinska škola i IT gimnazija Beograd nalazi na adresi Makenzijeva broj 53 / 4.

Dakle, svi koji žele da pohađaju nastavu u okviru ovog smera i da steknu diplomu za zanimanje medicinska sestra - vaspitač, IV stepena, to mogu da učine ukoliko ispunjavaju zakonom propisane uslove za redovno ili vanredno školovanje i to na dve lokacije, u Kragujevcu i u Beogradu.

Uz brojne opšteobrazovne predmete, od kojih se pojedini izučavaju u toku samo jedne školske godine, a neki i više godina, školovanje u okviru obrazovnog profila medicinska sestra - vaspitač uključuje i savladavanje brojnih stručnih predmeta. Kao i kod opšteobrazovnih, tako i ovde važi da se neki stručni predmeti izučavaju samo u toku jedne školske godine, mada su u programu, koji je odobren od strane nadležnog Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, zastupljeniji stručni predmeti koji se izučavaju u toku dve ili tri školske godine.

Spisak predmeta

• Ustav i prava građana

STRUČNI PREDMETI

• Anatomija i fiziologija