Aleksa I.

Filozofski fakultet, profesor istorije.

Rođen: 09. septembra 1978.godine u Kragujevcu

Radio kao nastavnik istorije u više osnovnih i srednjih škola, tačnije u njih 23 u šumadijskom okrugu. Trenutno predaje istoriju u OŠ „Sreten Mladenović“ Desimirovac, OŠ „Prota Stevan Popović“ Čumić, OŠ „ Julijana Ćatić“ Stragari i „Srednja medicinska i It gimnazija“ Kragujevac.

Volontirao u Udruženju za pomoć osobama sa autizmom. Član Aktiva nastavnika istorije osnovnih i srednjih škola Kragujevca i član kragujevačke produžnice Društva istoričara „Stojan Novaković“. Učestvovao na tribinama vezanim za istoriju kao što su „Kontraverze istoriografije o Jugoslaviji“, „Ratni veterani u udžbenicima“, „Kakva pitanja vode do znanja“, „Stogodišnjica Prvog svetskog rata – nova istraživanja i dileme u istoriografiji i nastavi istorije“, kao i u projektu „Muzej prošlosti za budućnost“. Bio je uklјučen u projekat „Druga šansa“ – Razvoj sistema funkcionalnog osnovnog obrazovanja odraslih u Srbiji Ministarstva prosvete i nauke Republike Srbije gde polaznicima držao nastavu iz istorije. Takođe bio član upravnog odbora Istorijskog arhiva Šumadije. Piše istorijske članke za nedelјnik „Kragujevačke novine”, kao i za istorijske sajtove.