Milan J.

Rođen 1967. Godine u Jagodini. 1994. godine diplomirao sam istoriju na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, prethodno, 1988. godine završio Pedagošku akademiju u Jagodini.

Radno iskustvo: Radio na zamenama kao učitelј tokom 1990. godine, zatim od 1995, godine na zamenama u različitim kragujevačkim osnovnim i srednjim školama. Školske 1995/96 predavao istoriju u Srednjoj stručnoj ekonomskoj školi u Smederevu, a od 1996 pa do radi u Politehničkoj školi u Kragujevcu.

Postao deo tima Srednje medicinske i IT gimnazije na poslovima nastavnika istorije od školske 2020/2021. godine.

Aktivni sindikalista i sindikalni funkcioner na gradskom i republičkom nivou. Učesnik na brojnim domaćim i međunarodnim naučnim i sindikalnim skupovima i tribinama. Organizator više naučnih skupova koji se bave problemima obrazovanja, koautor i glavni i odgovorni urenik nekoliko publikovanih izdanja i knjiga.

Sve sindikalne obaveze i funkcije obavlјao istovremeno sa poslovima nastavnika u školi.