Slavica N.

Rođena je 01.10.1963. u Surdulici.

Osnovno obrazovanje je stekla u "Osnovnoj školi Stanislav Sremčević" u Kragujevcu, a srednje u "Prvoj kragujevačkoj gimnaziji".

Visoko obrazovanje je stekla na PMF-u u Kragujevcu na odseku za hemiju, gde je stekla diplomu diplomiranog hemičara VII-1b stepena.

Radila je na poslovima tehnologa i rukovodioca kontrole kvaliteta u "DP 21. oktobar" do 2015.god. Tu je stekla sertifikate za sistem kvaliteta (Qualitass internacional ISO).

Za to vreme radila je i na edukaciji i stručnom osposobljavanju učenika srednjih škola na području hemije, nakon čega su učenici pokazali uspeh u daljem visokom obrazovanju. Osnivač je i vlasnik preduzeća "Odors parfemi" koje postoji od 2017. god, a bavi se proizvodnjom parfema i prirodnih preparata.

Od 2017. god. radi kao profesor hemije u srednjoj školi "Srednja medicinska i IT gimnazija".

Takođe je završila "Školu crtanja i slikanja" u tada postojećem "KUD-u Zastava" i uz žiriranje eminentnih stručnjaka iz oblasti likovne akademije, izlagala je svoje umetničke radove širom R. Srbije. Član je udruženja likovnih umetnika Kragujevac -- LUK.