Srđan U.

Fizičko vaspitanje
Srđan U.

Rođen u Kragujevcu.

Od osnivanja radi kao profesor Fizičkog vaspitanja u „Srednjoj medicinskoj i IT gimnaziji“. Dobitnik je visokih priznanja koja su posledica rada u školskom sportu, kao što je Plaketa za izuzetan doprinos školskom sportu koju mu je dodelio SŠS-Kragujevca. Proglašen za najuspešnijeg profesora 2006. godine.

Trud i rad je prepoznat, pa su njegovi rezultati pomenuti u monografiji Saveza za školski sport Srbije. Sa ekipama Prve tehničke škole osvojio sve medalјe koje se mogu osvojiti od opštinskog do državnog nivoa, a to isto pokušava sa đacima ove škole. Uspešno organizuje atletska školska takmičenja gde se koristi najsavremenija elektronika. Odlikuje se humanitarnim radom gde je organizovao dosta humanitarnih turnira i gde su skuplјena značajna sredstva, uglavnom za lečenje dece. Više godina je radio bez naknade sa decom sa posebnim potrebama, decom sa cerebralnom paralizom, distrofičarima, kao i sa osobama sa multiplasklerozom.