Loading...

Kako do diplome za zanimanja u oblasti ugostiteljstva

autor: IT Gimnazija | 29. 07. 2020, 10:16 am
img-responsive

Sve je mnogo jednostavnije od kad se u ponudi nalaze i privatne srednje škole, ali i institucije koje nude specijalizovane kurseve, kao i mogućnost kako za stručno osposobljavanje, tako isto i za dokvalifikaciju i prekvalifikaciju za mnogobrojna zanimanja.

Ranije je bilo vrlo teško, da ne kažemo skoro nemoguće, da neko stekne diplomu za drugo zanimanje nakon završene srednje škole, pa su ljudi neretko obavljali poslove kojima baš i nisu oduševljeni. Sve to je uticalo bez ikakve sumnje na kvalitet njihovog rada, jer su bivali nenezadovoljni tim poslom, a jednostavno nisu imali neku naročitu mogućnost da to izmene.

Sve je sada lakše, zato što se organizuju specijalizovani kursevi i obuke za zanimanja ugostiteljske struke, ali i za mnoge druge struke, koje su ljudima interesantne iz različitih razloga.

A bez obzira da li želite da se sertifikujete za kuvara ili konobara, odnosno za barmena i upoznate se sa barmenskim poslovanjem, sada to više nije nikakav problem.

Srednja medicinska i IT gimnazija nudi mogućnost svim zainteresovanima da se osposobe i za hospitality menadžera, dok je u ponudi i kurs i obuka za front desk operatera u hotelijerstvu i za baristu, kao i specijalizovani seminar za pica majstora.

Svakako treba napomenuti i to da su dostupne i obuke i kursevi za kuvara za riblje i morske specijalitete, ali i za pomoćnog kuvara, kao i za servira / servirku.

Zastupljena je u ovoj struci i oblast poslastičarstva, tako da osim osnovne obuke za poslastičare, postoji mogućnost i sticanja diplome za poslastičara koji je specijalizovan za pravljenje torti, a u ponudi je i obuka i kurs za pravljenje figurica za ukrašavanje torti.

Ono što je naročito interesantno mnogima jeste i seminar za zanimanje menadžer restorana, posle čega kandidati stiču validan sertifikat o pohađanju edukacije.

Pored svega pomenutog, postoji mogućnost i za sticanje diplome, odnosno sertifikata za zanimanje recepcioner, dok je u ponudi i stručni kurs i obuka za somelijera, kao i za sobaricu / spremačicu.

Iz navedenog se jasno može videti da je ponuda sasvim zadovoljavajuća, te bez ikakve sumnje ko god želi da stekne diplomu, to jest sertifikat za neko od zanimanja ugostiteljske struke, sada to može na vrlo jednostavan način da učini.

Valjalo bi da istaknemo i to da srednja medicinska i IT gimnazija ima sve dozvole koje su zakonom propisane, pa u tom smislu nema bojazni o validnosti sertifikata, koji će kandidati dobiti po završetku izabrane edukacije.

Ono što je posebno značajno jeste da su u pitanju zanimanja, za koja je praksa izuzetno važna, a prilikom organizacije nastave se u potpunosti poštuje propisani nastavni program Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Ova obrazovna institucija nastoji da ostvari saradnju sa uspešnim pravnim subjektima za svaku oblast, a kako bi polaznicima bila obezbeđena praksa u tim kompanijama, to jest kako bi od kvalitetnih poslovnih ljudi stekli predviđena praktična znanja.

U osnovi, svaki prijavljeni može izabrati na koji način će pohađati nastavu, a najčešće se ona organizuje za grupu kandidata. Sve do formiranja grupe od četiri osobe najmanje u okviru ove škole u Kragujevcu, odnosno njenih odeljenja u Beogradu i Novom Pazaru, nastava ne može biti organizovana, jer je to uslov za početak. Naravno da će informacije o tome kandidati dobiti kada budu vršili prijavljivanje.

Sa druge strane, ako bude postojalo interesovanje i želja prijavljenih, sve obuke i kursevi za zanimanja ugostiteljske struke mogu biti organizovane i na drugačiji način. Pod tim se misli prvenstveno na individualnu nastavu, koja je još poznata i kao nastava jedan na jedan, zatim na nastavu u paru i u mikro grupama, kada je predviđeno da i teoretski i praktični deo nastave pohađa dvoje kandidata, odnosno njih troje.

Sledeća Prethodna